Na řece Taj-ťűn Hejzlarová

ISBN:

Published:

Hardcover

250 pages


Description

Na řece  by  Taj-ťűn Hejzlarová

Na řece by Taj-ťűn Hejzlarová
| Hardcover | PDF, EPUB, FB2, DjVu, audiobook, mp3, RTF | 250 pages | ISBN: | 3.72 Mb

Úvodní scéna historického románu připomíná tzv. nankingský masakr: Japonská armáda na přelomu let 1937-1938 obsadila část Číny a jen v hlavním městě během několika měsíců brutálně zavraždila na 300 tisíc lidí... Hrdinkou a vypravěčkou je tehdyMoreÚvodní scéna historického románu připomíná tzv. nankingský masakr: Japonská armáda na přelomu let 1937-1938 obsadila část Číny a jen v hlavním městě během několika měsíců brutálně zavraždila na 300 tisíc lidí... Hrdinkou a vypravěčkou je tehdy pětiletá dívka Skořicová, jedna z dcer bohaté rodiny Li.

Otec se svou konkubínou opustil rodinu již dříve, statečná matka s dcerami se probíjela částečně okupovanou Čínou po Dlouhé řece na vzdálený západ a musela přitom čelit nesčetným hrozbám ze strany přírody i lidské společnosti. Mnohé vzpomínky jsou laděny autobiograficky - autoři popisují dramatický útěk čínské rodiny na křehkých lodích do západočínského Čchung-čchingu. Jakoby dětské vidění světa nám zprostředkovává nevšední vhled do neznámých krajin, minulých a nenávratných dob.

Jde o výjimečnou a magickou románovou kroniku na pozadí u nás málo známých historických událostí, odehrávající se na zlomu dvou epoch: na jedné straně stojí tisíciletá tradice, na druhé straně vliv „moderní doby - mladé ženy už nerespektují své otce ani společenské předsudky, berou život do vlastních rukou.

A poblíž zuří válka, která o sobě dává krutě vědět. Autorské dvojici manželů Hejzlarových se podařilo skvěle zachytit na první pohled vzdálený svět čínské společnosti a kultury - rodinné a citové vazby však mají všeobecnou lidskou platnost, čtenáři se s postavami příběhu snadno ztotožní a pochopí jejich činy, motivace a problémy.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Na řece":


fashvictim.com

©2013-2015 | DMCA | Contact us